4 září, 2017 Od admin Off

Nebojíme se aktů

Zkoušeli jsme AKTY a nahou jógu!

Nutno podotknout, že jako nudista a celoživotní boso chodec zažívám jen velmi málo situací, ve kterých cítím stud a rozpaky nad odhalenými kotníky u žen na náměstí, nebo nad šaty bez ramínek na plese. Nadšeně jsem přijala nabídku mého kamaráda, teď už i našeho dvorního fotografa, nafotit sérii aktů. A nebyla bych to já, kdybych nevymyslela menší upgrade celé této akce – což takhle využít mojí skvělé kondice, mladého těla a dlouholeté jógové praxe? 

Pocity?

Nečekaně pozitivní zážitek. Akty jsou i pro mě něco nevšedního, lákavého. Výsledek stál za to. Obraz a zároveň dárek pro Honzu už visí na stěně a já se ho nemůžu nabažit.

Brada až na zemi

Ateliér je vybaven nejmodernější technikou, kterou mi sám fotograf ukázal a vše vysvětlil. Nejspíš po tom, co viděl mé zvědavé pohledy po všech těch vychytávkách, blescích, plátně, .. Nejrůznější rekvizity včetně krásné koupelny a nově zrekonstruovaného zdobeného křesílka z dvacátých let minulého století (opravdu unikátní kousek) nabízí nespočet možností ozvláštnění fotografie. Až tam budete stát místo mě, zeptejte se ho, co a jak a proč dělá, neuvěříte, jak se rozmluví a uvidíte v něm pravého fotografa! I já na chviličku zatoužila vidět modelku jeho okem a stíny ještě před tím než zmáčknu spoušť.

Ateliér je prostě klasika, základ pro fotografování. Když vejdete do standardního ateliéru, je to většinou pecka. Ale tohle je jiná. Pokud bych měla přirovnat, což já ráda a často dělám, ateliér je jako žemlovka. Většinou je dobrá. Ale pokud na ni jako zkušený kuchař dáte těsně před dopečením ušlehaný bílek s cukrem a necháte v troubě zezlátnout, máte unikátní výsledek a kvalitní zážitek.

Hra stínů

Nahá jóga vypadá ve hře stínů opravdu tajemně a magicky, dle slov mého dobrého kamaráda „opravdové souznění“. Oproštění duše od těla a všeho pozemského je díky hře se světlem ještě znatelnější. To je na tom to nejlepší – fotografie zachytí i stav vaší mysli.

Využila jsem služeb zkušeného stínaře, který si potrpí na low key styl. Dva studiové blesky se stripboxy zajišťují zachycení nahého těla v jeho nejlepší možné podobě.

jogov%C3%BD%20p%C5%99edklon%20p%C5%99ed%20%C3%BApravou
vrána před úpravou

Stydíte se?

Pokud se někdo stydí v dámských sprchách na koupališti, pečlivě se zamyká na záchodě, určitě stojí za to se překonat a jít do toho. Jdete po ulici, na sobě nemáte spodní prádlo, aby se zamezilo otlakům, vlastně ani ponožky jste si na sebe nevzali, přemýšlíte, jestli to byl dobrý nápad. Po příchodu k fotografovi se projdete ateliérem, povídáte si a najednou odcházíte s těmi nejkrásnějšími fotkami a skvělým pocitem, že jste vážně kus pěkný ženský a ještě k tomu se s tím fotografem tak pohodově mluví! 

Nebojte se, on je na nahotu zvyklý!

Focení místo posilovny

Chcete si odpočinout? Tady jedině aktivně. Ve fotoateliéru jsem strávila celé odpoledne a věřte mi, že stát před objektivem je vážně fuška! Samozřejmě já to měla mírně náročnější vzhledem k jógovým pozicím, které jsme společně ladili k dokonalosti, ale klasické akty (cca 30% naší práce) vyžadují zpevněné tělo, soustředění a výdrž. Člověk odchází jak list papíru, příjemně unavený jako po tréninku. 

Pryč s tou jizvou

Víte, co mě naprosto odzbrojilo? Prohlíželi jsme si společně některé dřívější práce a u jedné jsme se na chvíli zastavili. Slečna na glamour fotografii mi zprvu nepřišla ničím k zamyšlení. Když jsem ale viděla originál fotografie před úpravou – jizva po těžké operaci přes celý bok – byla jsem v úžasu. Jednotlivé fotografie jsou díky hře stínů a světel už tak krásné, že by člověk jen těžko čekal další vylepšení. V ceně balíčků má fotograf ale i předem stanovený počet fotografií, které sám ručně upraví a dle přání vyretušuje (náročná a zdlouhavá piplačka, na jedné fotografii jsou hodiny práce!), a poté dodá v černobílé i barevné verzi. Dokonalá fotografie je na světě. 

Umění aktu

Opravdové akty nejsou vulgární, je to umění, které nemá nic společného s pornografií a zobrazováním lidského těla v lascivních pózách. Při pohledu na aktovou fotografii vám na mysli vyvstane pouze jedna myšlenka – oslava krásy lidského těla.

A jak vypadá výsledek aktového umění po zmenšení, před retuší a úpravou? Troufám si tvrdit, že lépe než finální dílo leckterých fotografů. Posuďte sami.

K.

* Všechny použité fotografie jsou zmenšené originály před ruční úpravou.