4 září, 2018 Od admin Off

Nechte se svés(z)t rikšou!

Nechali jsme se svés(z)t!

Natěšeně vyhlížíme příjezd jedinečné rikši k Chrámu sv. Barbory, místu, kde začíná většina okruhů. Střídáme dvě mimořádně nadšené indické turistky, které se rozhodly zpříjemnit si čekání na autobus směr Kostnice krátkou vyhlídkovou jízdou od sv. Barbory k sv. Jakubu a zpět. 

Nasedat !

Místa dost

Do rikši se vejdeme pohodlně ve dvou. Tašku odkládám mezi nás a jedeme. Tři hubení si dají tašky dozadu do úložného prostoru a budou mít také dostatek prostoru. Vezměte si s sebou dítě a prostor řešit také nemusíte. Nosnost rikši je omezena na 220 kg bez řidiče, takže si klidně dejte o dortíček navíc a šup na projížďku. Některé trasy jsou omezeny dvěma osobami z důvodu strmých kopců – přeci jenom musíme uznat, že Kutná Hora není na cyklo úplně nejpohodovější terén. Naštěstí máme motůrek!

Jak jsem již zmínila, většina tras začíná u Chrámu sv. Barbory. Kolem chrámu je upravená plocha, kupodivu ideální i pro rikšu – nehoupe, nedrncá – jsme vážně mile překvapení. 

Od sv. Barbory je vše z kopce, řidič odpočívá, brzdy to teď vezmou za něj. 

Cestou si užíváme zastávky s nejkrásnějšími výhledy. Řidič nám pouští audio záznam se zajímavostmi a hudbou, nejraději bychom se zastavili v šenku a za pár grošů popili džbánek lahodného chmelového moku.

Počasí

Turisté i místní po nás pokukují a nás moc baví sledovat, jak motůrek pomáhá řidiči vyvézt nás do kopce. Rikšu je možné využít celoročně, záleží pouze na přízni či nepřízni počasí – déšť a sníh rikše příliš nepřeje. Mráz ale hoďte za hlavu, řidič má pro vás připravenou deku a na cestu si můžete koupit svařáček ve stánku u sv. Barbory.

Něco se chystá.. Je libo adventní jízdy?