Dle § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, vás informujeme, že tyto internetové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie.

Festival štóly v Drážďanech 8.12.2018 (doprava z Prahy, Poděbrad, Pardubic)

Neohodnoceno
590 Kč

Nepropásněte letošní výroční festival štól v Drážďanech! 2.800.000 rozinek v téměř třítunové mandlové pochoutce. 

TERMÍN: 8.12.2018

Detailní informace

Detailní popis produktu

Letos je výroční festival štól v Drážďanech! Zhruba 400 plat štól se spojí v jednu gigantickou štólu. Ta loňská vážila 2.872 kg. Rozinek bylo 2.800.000.

 Drážďanská štóla

Drážďanskou štólu vyrábí cca 120 pekáren a cukráren. Hlavními ingrediencemi jsou rozinky, mandle, pomerančová a citronová kůra, rum…

První obří štóla ale vznikla již roku 1730 na dvoře Augusta Silného a vážila 1,8 tuny. Augusta uvidíte i v čele letošního průvodu spolu s grófkou Coselou, s celým dvorem i cca 120 řemeslníky – pekaři, řezníky, mlynáři, stolaři, sládky,… 300 m dlouhý průvod s 12 scénami doprovází historickým centrem města hlavní atrakci —vůz s největší štólou na světě. Historický průvod s několikatunovou štolou taženou čtyřspřežím, doprovázený zástupci cechů a tradičních řemesel se vydá na zhruba hodinovou cestu kolem Rezidenčního zámku a kostela Frauenkirche směrem na vánoční trh Striezelmarkt, kde bude štola kolem poledne nakrojena a rozprodána návštěvníkům trhu.

Obří štola je naříznuta obřím, 1,6 metrů dlouhým a 12 kg těžkým, štolovým nožem. Zhruba půlkilový kousek štoly stojí kolem pěti euro. Délka štóly je cca 4 metry, šířka cca 2 metry a výška cca 1 metr. Již byly vyrobeny i 4 tunové štóly.

Ušetřete si nervy s parkováním, dejte si svařáků, co hrdlo ráčí, ušetřete si cestu z nádraží, užijte si to s námi. A pokud budete nakupovat, autokar je vám stále k dispozici jako jedna velká skříň pro vaše právě nakoupené oblečení a dárky.

Doprava

U všech adventních zájezdů je odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Návrat do Prahy je obvykle ve 22.00 hodin, maximálně do 23 hodin.

Další nástupní místa (před Prahou): Hradec Králové, Pardubice a Poděbrady

Co mám v ceně?

  • dopravu autobusem
  • průvodce

Stollen aus Dresden